IVANO BALIĆ IVANO BALIĆ
VID KAVTIČNIK VID KAVTIČNIK

Profesionalna pot

Nikola Karabatić že vso svojo kariero premika meje profesionalnega športa.

Rokometaš, sin hrvaškega očeta in srbske matere, danes živi in igra rokomet v Franciji. S tamkajšnjo reprezentanco je osvojil vse glavne mednarodne športne lovorike – na Olimpijskih igrah, svetovnih in evropskih prvenstvih. Občudovanja vredna je tudi njegova klubska kariera, v kateri je osvojil kar tri naslove zmagovalca Lige prvakov. Prav tako ga je mednarodno rokometno združenje IHF trikrat razglasilo za najboljšega igralca rokometa na svetu.

Kot ambasador #simplyfans Nikola pomaga deliti povezovalno moč športa, ki presega vse nacionalne in druge meje.

Novičke

Nekdanji hrvaški rokometaš Ivano Balić velja za enega izmed najboljših igralcev v zgodovini rokometa.

Kar 5 let zapored je bil okronan za najkoristnejšega igralca na velikih mednarodnih tekmovanjih, dvakrat pa mu je EHF podelila tudi priznanje za najboljšega igralca na svetu. S klubi in reprezentanco je osvojil vsa največja tekmovanja – od olimpijskih iger do svetovnega prvenstva.

Kot ambasador #simplyfans nam pomaga deliti iskreno strast do rokometa, ki ne pozna meja.

Novičke

Vid Kavtičnik spada med najboljše slovenske rokometaše vseh časov.

Odličen strelec je svojo kariero začel v RK Gorenje Velenje, s katerim je leta 2003 osvojil naslov slovenskega pokalnega zmagovalca. Z nemškim klubom Kiel je na 132 nastopih dosegel kar 567 zadetkov, osvojli štiri zaporedne naslove nemških prvakov, leta 2007 pa tudi prestižen naslov Lige prvakov. Francoskemu klubu Montpellier HB je pomagal do treh naslovov državnih prvakov ter številnih drugih pokalnih in ligaških naslovov. S slovensko izbrano vrsto je osvojil srebro na evropskem prvenstvu in jo v vlogi kapetana na svetovnem prvenstvu popeljal do brona.

Kot ambasador #simplyfans dokazuje, kako pomembna je vztrajnost pri premikanju meja. V športu in življenju.